חיזוק אבן למבנים ציבוריים

מבנים רבים בכלל, ומבנים ציבוריים בפרט מחופים באריחים של אבן או שיש. חיפוי האבן או השיש נותנים למבנה מראה יוקרתי יותר מאשר חיפוי סטנדרטי. כיוון שחיפוי אבן או שיש מורכב יחידות- יחידות, לבנים או אריחים ולא מיחידה אחת גדולה, אחרי זמן מסוים תיתכן התנתקות של אבן או אריח מן המבנה. אם עובר באותו רגע אדם תחת המבנה, הדבר מהווה סכנה אמיתית. לכן, חיזוק אבן למבנים ציבוריים או פרטיים הוא חשוב. אנו בחברת א. אלון נבצע עבורכם חיזוק אבן או שיש כך שתשמרו על מראה המבנה וחשוב יותר- על חיי האנשים שעוברים לידו.

מה גורם לנפילת אבנים מן החיפוי?

עד לפני 25 שנה בערך יכלו חברות קבלניות לבצע חיפוי אבן בשיטה המתאימה להן ללא תקן מסודר. הדבר גרם לכך ששנים אחרי, בערך בתקופתנו אבנים מתנתקות מן החיפוי. שתי השיטות העיקריות להתקנת חיפוי אבן הן שיטה רטובה בה מודבקות האבנים בעזרת חומרים שונים ושיטה יבשה הנחשבת לאיכותית הרבה יותר. בעבר קבלנים רבים השתמשו בשיטה הרטובה והתוצאות ניכרות היום בהתנתקות אבנים. הוסיפו לכך גם תנאים חיצוניים, שינויי מזג אויר, קור, חום, גשם.

למה חשוב לשים לב בחיזוק אבן?

כאשר מבצעים חיזוק אבן מומלץ מאוד לחזק את כל אבני הבניין ולא רק את הקטע ממנו נפלה אבן. חשוב לבצע את החיזוק היטב ולכלול את כל השלבים כמו קדח ראשון ושני, החדרת הברגים המתאימים ועיגונם ולאחר מכן גם ליטוש האבן, מריחת סילר. האבנים חייבות להיות מעוגנות היטב לבניין וגם להיות בעלות מראה אסתטי. מעבר לכך, נושא שחשוב מאוד לא להזניח הוא בטיחות העובדים. חשוב לצייד את העובדים בכל הציוד הנדרש כדי שיעבדו בצורה יציבה וגם להגנה עליהם במקרה של נפילה חלילה. חשוב לדאוג לכך שבזמן חיזוק האבן לא יכנסו אנשים לשטח העבודה.
 

חיזוק אבן- רק עם מומחים בתחום

כאמור, חיזוק אבן במבנים הוא חשוב ומשמעותי מאוד. התנתקות אבן מן המבנה מהווה סכנה. לכן, אם חיפוי האבן או השיש לא עבר חיזוק בשנים האחרונות מומלץ מאוד לעשות זאת. יש לבחור חברה מקצועית בתחום, חברה בעלת כל הציוד הנדרש המבצעת את העבודה בשיטות מתקדמות תוך שמירה על בטיחות עובדיה. אנו בא. אלון מקבוצת מי באר שבע מקפידים על כל הנדרש על מנת שחיזוק האבן יעשה בצורה היסודית והבטוחה ביותר.

יצירת קשר מהיר - חייגו:
074-7691519

או מלאו פרטיכם
וניצור עמכם קשר בהקדם:

דילוג לתוכן