בניה קלה

המושג בניה קלה  הולך ותופס חלק גדול יותר ויותר בתוך תחום הבניה. רבים המעוניינים בתוספת דיור בבית, במשרד וגם בבניות גדולות ומורכבות יותר פונים לכיוון של הבניה הקלה. בישראל שיטת הבניה הקלה נמצאת יחסית בתחילת הדרך אך כבר ניתן לראות מבנים הנבנים בשיטה זו לפחות בחלקם. בארה”ב ומדינת אחרות השיטה כבר מקובל ועושים בה שימוש רב. אמנם בניה קלה היא נקיה הרבה יתר מבניה סטנדרטית ונראית על פניו פשוטה יותר, אך חשוב שאת הבניה תבצע חברה בעלת ניסיון רב ומקצועית בתחום. אנו בחברת א.אלון בעלי ניסיון רב בבניה קלה ומבצעים עבודה יסודית ואיכותית.
 

מהי בדיוק בניה קלה?

שיטת הבניה הקלה היא בניה בה חלקי המבנה מוכנים במפעל על פי סקיצה באופן מדויק. המבנה בנוי מלוחות מיוחדים המוכנים בהתאם לתכנית הבניה ושלד הבנוי מפלדה שעל גביו הלוחות מורכבים. העבודה הנעשית בשטח היא עבודת הרכבה של חלקי המבנה ולא בניה מאפס כפי שנעשית בבניה רגילה. הדבר חוסך הרבה מאוד לכלוך ואבק וגם חוסך בזמן עבודה.
 

יתרונות הבניה הקלה לבניה הקלה מספר יתרונות:

  • בניית חלקי המבנה בצורה מדויקת: בניית הלוחות המרכיבים את הבניין ושלד הקונסטרוקציה במפעל המיועד לכך מביאה לעבודה מדויקת יותר מאשר בבניה הרגילה בה הכל נבנה בתנאי שטח.

  • פחות רעש ולכלוך: מי לא מכיר את הרעש והלכלוך המגיעים מאתרי הבניה השונים. החיסכון בעבודה הנעשית בשטח כמו יציקת הבטון ובניית שלד הבניין חוסכת הרבה מאוד לכלוך ורעש המהווים מטרד לסביבה.

  • חיסכון בזמן: כאמור, שיטת הבניה הקלה היא מהירה הרבה יותר. בניית הלוחות על ידי מכונות תוך היצמדות מלאה לתכנית חוסכת הרבה מאוד זמן בשטח. בבניה קלה נבנים רבי קומות במהירות.

בניה קלה- לא עם כל חברה

עד כמה שהבניה הקלה נראית פשוטה ביחס לבניה הרגילה, הדבר לא מחליף את המיומנות והניסיון שצריכים להיות לחברה הקבלנית הבונה את המבנה. בין אם זו תוספת דיור, משרד קטן או מבנה גדול הבנוי בבניה קלה, לחברה הבונה צריך להיות ניסיון רב בשיטה זו. יש דגשים שחובה לשים לב אליהם ששונים בהשוואה לבניה רגילה. אנו בחברת א. אלון מקבוצת מי באר שבע עוסקים זמן רב בבניה קלה ועומדים לרשותכם בכל שאלה או בקשה.

יצירת קשר מהיר - חייגו:
074-7691519

או מלאו פרטיכם
וניצור עמכם קשר בהקדם:

דילוג לתוכן